Dostęp testowy do baz EBSCO

ebsco-hostInformujemy, że do 15 lipca 2017 r. uruchomiony został dostęp testowy do czterech baz z pakietu specjalistycznego EBSCO:

MEDLINE with Full Text - baza danych MEDLINE with Full Text zawiera autorytatywne informacje z dziedziny medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu opieki zdrowotnej, nauk przedklinicznych i wielu innych dziedzin uwzględnionych w MEDLINE. Ponadto baza danych udostępnia pełne teksty ponad 1470 czasopism indeksowanych w MEDLINE, z których blisko 1450 ma indeksy od okładki do okładki w MEDLINE. Z tego 558 pełnych tekstów nie można znaleźć w żadnej wersji baz Academic Search, Health Source lub Biomedical Reference Collection.

SPORTDiscus with Full Text - baza SPORTDiscus with Full Text jest najobszerniejszym na świecie źródłem pełnotekstowych materiałów z czasopism z dziedziny sportu i medycyny sportowej, udostępniającym pełny tekst dla ponad 550 czasopism zindeksowanych w bazieSPORTDiscus. Ta rzetelna baza zawiera pełny tekst wielu najczęściej wykorzystywanych czasopism w indeksieSPORTDiscus - bez okresu karencji (opóźnienia). Zakres chronologiczny pełnotekstowej bazy danych sięgający 1985 roku czyniSPORTDiscus with Full Text nieodzownym narzędziem do analizy wszystkich obszarów literatury z dziedziny sportu i medycyny sportowej.

Rehabilitation Reference Center - baza z zakresu medycyny opartej na dowodach dla studentów, lekarzy oraz specjalistów z rehabilitacji i fizjoterapii. Zawartośc bazy obejmuje ponad 800 przeglądów klinicznych, informacje o ponad 100 instrumentów badawczych i ponad 11700 lekach, około 9800 obrazów ćwiczeń, około 3000 tematów z zakresu edukacji pacjentów, encyklopedie i wiele innych danych. Tematyka bazy obejmuje fizykoterapię, terapię zajęciową i logopedię.

Literary Reference Center PLUS literacka baza pełnotekstowa zapewniająca szerokie spektrum informacji na tematautorów i ich dzieł z różnych dyscyplin literackich i okresów czasowych.Rejestruje pełne teksty artykułów z czasopism z dziedziny literatury, monografie, biografie, przeglądy publikacji, poezje, krótkie formy literackie i teksty klasyczne, słowniki, encyklopedie.

Wizyówka Biblioteki PSW  Biblioteka Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
  ul. Sidorska 102, 21-500 Biała Podlaska
  tel. +48 833449923