E-BAZY WIRTUALNEJ BIBLIOTEKI NAUKI:

EBSCO umożliwia dostęp do pełnych tekstów obcojęzycznych czasopism naukowych i popularnonaukowych, amerykańskich i międzynarodowych gazet i dzienników w języku angielskim oraz baz bibliograficznych  Obejmuje szeroki zakres dziedzinowy : nauki medyczne i biomedyczne, ścisłe, humanistyczne, społeczne, psychologie, religie, edukację, nauki ekonomiczne, biznes, informatykę, nauki techniczne i wiele innych.

WEJŚCIE DO BAZY

SCIENCE DIRECT (ELSEVIER) baza ponad 2150 elektronicznych wersji czasopism wydawnictwa Elsevier. Elektroniczne wersje czasopism są udostępnianie w formie bazy danych Science Direct on Site (SDOS) na serwerze ScienceServer w ICM oraz równolegle w formie bazy Science Direct on Line (SDOL) na serwerze wydawcy.

WEJŚCIE DO BAZY

SPRINGER LINK baza zawierająca pełne teksty artykułów z około 1 600 czasopism wydawnictwa Springer. Czasopisma elektroniczne Springer udostępniane są równolegle na serwerze ScienceServer (SS) w ICM oraz na serwerze SpringerLink należącym do wydawcy.

WEJŚCIE DO BAZY

WILEY ONLINE LIBRARY kolekcja czasopism obejmująca 1367 tytułów z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych, udostępnianych wraz z archiwami od 1997 roku. Roczniki z okresu licencji będą także archiwizowane na serwerze w ICM. Dostęp do bazy z serweru wydawcy.

WEJŚCIE DO BAZY

SCOPUS baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Obejmuje ponad 18.000 tytułów czasopism i innych publikacji, przy czym ponad 60% tytułów pochodzi spoza USA. Baza udostępniana bez prawa archiwizacji.

WEJŚCIE DO BAZY

WEB OF SCIENCE platforma  obejmuje różne bazy danych produkowane przez firmę Thomson Reuters, w tym bazy abstraktowo-bibliometryczne, tzw. indeksy cytowań, do których należą Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI) i Conference Proceedings Citation Index (CPCI) oraz pochodne bazy bibliometryczne, takie jak Journal Citation Reports (JCR) oraz Essential Science Indicators (ESI).

POLSKI PORTAL PLATFORMY WOS

NATURE  czasopismo, które opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz ścisłych i ekonomicznych. W ramach licencji konsorcyjnej Nature dostępny jest rocznik bieżący oraz 4 roczniki archiwalne.

WEJŚCIE DO BAZY

SCIENCEMAG tygodnika publikuje szczególnie doniosłe odkrycia w dziedzinie nauk przyrodniczych i wszelkich materiałów wiążących się z rolą nauki we współczesnym świecie. W ramach licencji konsorcyjnej Science dostępny jest rocznik bieżący oraz roczniki archiwalne od 1997 roku, a dodatkowo oferowany jest dostęp do pełnych tekstów artykułów cytowanych w Science opublikowanych w innych czasopismach naukowych (ok. 760 czasopism).

POZOSTAŁE E-BAZY:

EMERGING MARKETS INFORMATION SERVICE (EMIS) serwis internetowy zawierający informację o ponad 80 rynkach wschodzących na całym świecie. W serwisie dostępne są pełne teksty napływających w trybie ciągłym doniesień agencji informacyjnych, artykułów prasowych, sprawozdań finansowych, notowania giełdowe, statystyki oraz analizy danych uzyskiwane bezpośrednio z wiodących źródeł informacji krajowych i międzynarodowych.

WEJŚCIE DO BAZY

MEDLINE baza bibliograficzna opracowywana przez National Library of Medicine (NLM) w USA. Obejmuje medycynę, farmację, pielęgniarstwo, stomatologię, weterynarię, systemy opieki zdrowotnej i nauki przedkliniczne. Zawiera ponad 18 milionów rekordów bibliograficznych pochodzących z ponad 5000 czasopism ukazujących się w 30 językach od 1950 r. Około 52% rekordów pochodzi z czasopism wydawanych w USA. Medline jest najważniejszym komponentem bazy PubMed. Z Medline można skorzystać również w bazie EBSCO i Web of Science.

WEJŚCIE DO BAZY PRZEZ PUBMED

POLSKA BIBLIOGRAFIA LEKARSKA tworzona w Zakładzie Naukowej Informacji Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej. Rejestruje polską literaturę naukową, kliniczną i fachową z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, a także popularną z zakresu edukacji zdrowotnej. Baza aktualizowana jest w trybie kwartalnym. Obecnie zawiera ponad 300 000 rekordów i jest jedną z·największych bibliografii dziedzinowych w Polsce.

WEJŚCIE DO BAZY

LEGALIS baz zawiera pogrupowane tematycznie akty prawne prawa polskiego, orzecznictwa i urzędowe wyjaśnienia. Ważna częścią każdego modułu stanowi dział "Piśmiennictwo", gdzie wyszukać można pełne teksty artykułów i omówień oraz powiązane tematycznie monografie. System Informacji Prawnej umożliwia zaawansowane przeszukiwanie informacji oraz aktualnej bazy dokumentów prawnych.

WEJŚCIE DO BAZY

BANKOWOŚĆ-FINANSE-SAMORZĄD baza oferująca bezpłatny dostęp do czasopism o tematyce: bankowość, finanse, administracja samorządowa. Użytkownik może przeglądać wydania bieżące oraz wieloletnie archiwa takich czasopisma jak: "Miesięcznik Finansowy BANK", "Nowoczesny Bank Spółdzielczy", "Europejski Doradca Samorządowy", "Finansowanie Nieruchomości" oraz "Kurier Finansowy".